Домівка > Адміністрування > Встановлюємо Apache, PHP та MySQL на Windows 8

Встановлюємо Apache, PHP та MySQL на Windows 8

Apache

Apache не надає двійкові файли для Windows, однак з їхньої сторінку є посилання на декілька інших сайтів які надають вже готові двійкові файли, наприклад Apache Lounge.

Обирайте ту версію, бітність якої збігається з бітністю вашої Windows.

Після завантаження, просто розпакуйте теку Apache24 в корінь вашого диску, так щоб у вас був шлях на кшталт C:\Apache24\bin.

Відчиніть вікно командного рядку (Windows+R і наберіть cmd, потім Enter), змініть теку на C:\Apache24\bin і запустіть httpd.exe, зазвичай ви не повинні отримати ніяких помилок.

Якщо ж ви побачили щось подібне на (номер порту може бути іншим)

(OS 10048)Only one usage of each socket address (protocol/network address/port) is normally permitted. : make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80 no listening sockets available, shutting down Unable to open logs

тоді вам треба з’ясувати хто саме використовує цей порт і вбити той процес за допомогою Task Manager. Допоможе виявити “злодія” приладдя netstat -ano, щоб було швидше можна так netstat -ano | findstr 0.0:80.

skype_ports
Але найімовірніше це Skype. І його не треба вбивати. Заходите у Інструменти->Налаштування і знімаєте галочку з “Використовувати порти 80 та 443 …”.

Тепер ви можете в своєму веб-оглядачі набрати http://localhost і якщо ви бачите надпис It works!, то сервер працює. Зупинити сервер можна натиснувши Ctrl+C.

PHP

Завантажте останні двійкові файли PHP з офіційної сторінки для Windows, оберіть thread-safe версію яка відповідає бітності вашого Apache.

Створіть порожню теку PHP у корені вашого диску і розпакуйте завантажений архів туди, у результаті ви повинні мати шлях як-от C:\PHP\ext, інакше ви зробили щось не так.

У C:\PHP, залежно від ваших намірів перейменуйте php.ini-production або php.ini-development на php.ini.

Відкрийте php.ini file, знайдіть extension_dir = "ext" і розкоментуйте цей рядок (видаліть ; ). Це встановить шлях позамовчанню для всіх розширень у C:\PHP\ext.

Тепер зконфігуруйте Apache для використання PHP, для цього відредагуйте C:\Apache24\conf\httpd.conf – після всіх рядків LoadModule, додайте таке:

LoadModule php7_module C:/PHP/php7apache2_4.dll

DirectoryIndex index.html index.php
AddHandler application/x-httpd-php .php
PHPIniDir “C:/PHP”

Тепер знов вручну запустіть Apache відкривши командний рядок у C:\Apache24\bin і запустивши httpd.exe – якщо ви не бачите помилок, то швидше всього PHP працює.

Щоб перевірити чи ви дійсно все зробили правильно, створіть файл info.php у теці C:\Apache24\htdocs зі змістом і відкрийте http://localhost/info.php. Ви маєте побачити доволі багато інформації.

Якщо ви збираєтесь використовувати MySQL, то вам потрібно увімкнути розширення для цього. Відкрийте файл C:\PHP\php.ini у вашому текстовому редакторі і знайдіть php_mysqli та php_pdo_mysql, розкоментуйте ці рядки.

Зроблено, тепер ви можете доступатись до баз даних MySQL із mysqli або PDO.

MySQL

Зі сторінки завантаження MySQL Installer завантажте інсталятор mysql-installer-web-community-xxxxx.msi.

Покроково слідуйте інсталятором. Якщо ви встановлюєте для розробки тоді опції за замовчуванням Developer – це саме те, що вам потрібно, це також вам встановить MySQL Workbench, який є рідним ГІК-клієнтом. Як ім’я сервера вкажіть localhost.

Щойно все встановлено, інсталятор запитає вас про деякі базові конфігураційні значення. Я рекомендую відключити “Open firewall port for network access” якщо тільки ви не плануєте доступатись до БД з іншої машини по мережі.

Для перевірки можливості доступу до сервера MySQL створіть і запустіть такий скрипт connection.php

connect_error) {
  die("Помилка під'єднання: " . $conn->connect_error);
} 
echo "Під'єднано успішно";
?>

Якщо ваш php скрипт не може доступитись до сервера і видає щось на кшталт цього Class 'mysqli' not found, то перевірте чи правильно вказано розташування php.ini. Для цього потрібно знов відкрити http://localhost/info.php і подивитись на значення змінної Configuration File (php.ini).

І це все, тепер ви маєте повнофункціональний WAMP-сервер.

Як додати теку, яка не в htdocs

Припустимо, що у вас є репозиторій з проектом де ви працюєте і ви бажаєте доступатись напряму до нього, а не кожного разу копіювати зміни у htdocs, а репозиторій тримати в htdocs не зручно. Отже, щоб через localhost/your_dir доступатись до, скажімо, C:\your_dir необхідно в httpd.conf розкоментувати рядок

LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

додати


   Alias /your_dir "C:/your_dir"

і змінити


  AllowOverride none
  Require all denied

на

  AllowOverride none
  Require all granted

Advertisements
Категорії:Адміністрування Позначки:, ,
 1. Коментарів ще немає.
 1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: